Garnki Berghoff - oferta na rok 2020

Od 1994 roku, czyli od momentu gdy w sprzedaży pojawiły się pierwsze garnki Berghoff, zyskały one uznanie klientów na całym świecie. Oferta na rok 2020 jest zdecydowanie bogatsza od tej sprzed lat. Aktualnie w sprzedaży jest szeroki wachlarz naczyń kuchennych o różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Garnki są dostępne zarówno w zestawach jak i na sztuki, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Garnki Berghoff w zestawie i na sztuki - aktualna oferta

 

Aktualna oferta garnków Berghoff skupia się na wyrobach stali nierdzewnej 18/10, kolorowych naczyniach z powłoką nieprzywierającą. Niektóre modele to klasyczne podejście go naczyń kuchennych, inne są odważną, nowoczesną propozycją wyznaczającą nowe trendy we wzornictwie. Za design akcesoriów kuchennych Berghoff odpowiada ich własne biuro projektowe oraz współpracujący z nim artyści, tacy jak Pieter Roex, czy Ralph Krämer. Filozofia tworzenia naczyń kuchennych Berghoff opiera się na funkcjonalności i odpowiednim doborze materiałów. Uzyskane w ten sposób efekty wielokrotnie nagradzano w prestiżowym konkursie Red Dot Design Awards. 

Spis treści:

Obecnie produkowane garnki Berghoff

W aktualnej ofercie można kupić garnki Berghoff zarówno w zestawach jak i na sztuki. Wszystkie naczynia z zestawach wykonano ze stali nierdzewnej 18/10. Mogą się składać zarówno z 3 jak i 4 garnków o różnych rozmiarach. Są też dostępne wieloelementowe zestawy garnków z patelnią i rondlem. Pozwala to na wybór dostosowanego do indywidualnych potrzeb zestawu. 

Wszystkie z oferowanych zestawów posiadają szereg cech niezbędnych w 2020 roku:

 • są dostosowane do wszystkich źródeł ciepła - gazu, indukcji, płyt elektrycznych i ceramicznych,
 • nadają się do mycia w zmywarkach,
 • wszystkie zestawy garnków Berghoff są wykonane ze stali 18/10,
 • posiadają trójwarstwowe, grube dno oraz solidny korpus.

Więcej o poszczególnych modelach dowiesz się z dalszej części artykułu.

W aktualnej ofercie są także dostępne garnki Berghoff na sztuki. Dzięki takiemu rozwiązaniu można zdecydować się tylko na potrzebne nam naczynia. Występują w różnych rozmiarach, kolorach i kształtach. Mogą to być klasyczne kolekcje, dostępne również w zestawach, oraz bardziej wyrafinowane, z niebanalnym wyglądem i praktycznymi rozwiązaniami. Dzięki takiemu rozwiązaniu można z powodzeniem wybrać interesujące nas naczynia, a także łączyć różne kolory, kształty i właściwości naczyń.

Zestaw garnków Berghoff - aktualna oferta

Obecnie można nabyć każdy znajdujący się na poniższej liście zestaw garnków Berghoff.  Zarówno nowoczesny zestaw Berghoff Manhatan, jak i klasyczne modele Gourmet i Comfort będą niezawodne i przez długie lata będą pomagać w codziennych kuchennych obowiązkach. Pomogą stworzyć wiele smakowitych dań i umilą czas spędzony na przygotowywaniu posiłków. Dzięki najlepszym materiałom, użytym do ich produkcji, zapewnią zdrowe gotowanie. 

Zapoznaj się z aktualną ofertą na zestawy garnków Berghoff.

Garnki Berghoff Manhattan - najpopularniejszy zestaw

Niekwestionowanym bestsellerem są garnki Berghoff Manhattan. Ten zestaw od momentu zaistnienia w ofercie cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Jest estetyczny i nowoczesny, matowe wykończenie sprawia, że pasuje do aktualnych trendów w kuchennych. Surowe kształty, połączono ze starannym wykonaniem i uzyskano doskonały, modny produkt w rozsądnej cenie. 

Zestaw garnków Berghoff Manhatan

Skład zestawu garnków Berhoff Manhattan przedstawia się następująco:

 • rondel z pokrywą 16 cm, 1,7 litra
 • garnek z pokrywą 18 cm, 2,4 litra
 • garnek z pokrywą 20 cm, 3,0 litra
 • duży garnek z pokrywą 24 cm, 5,2 litra
 • garnek / patelnia z dwoma uchwytami i pokrywą 24 cm, 3 litry

Jak wynika z powyższego zestawienia, żaden rozmiar się nie powtarza. W komplecie znajdzie się zarówno małe jak i duże naczynia, a żaden rozmiar się nie dubluje.

Najważniejsze cechy garnków Manhattan:

 • doskonała jakość stali nierdzewnej 18/10 użytej do produkcji garnków,
 • staranne wykonie i matowe wykończenie,
 • płaskie dno, łatwe w czyszczeniu i idealne na kuchenki indukcyjne i elektryczne,
 • działają na wszystkich kuchenkach: indukcyjnych, gazowych, elektrycznych i ceramicznych.

Komplet garnków Berghoff Comfort na 12 i 7 elementów

Stosunkowo nowym modelem jest komplet garnków Berghoff Comfort w dwóch wersjach. Pierwsza z nich to duży, komplet składający się z czterech garnków, rondla i patelni. Podobnie jak inne zestawy wykonany ze stali nierdzewnej 18/10. Każdy element kompletu z zewnątrz jest wypolerowany na wysoki połysk. Wewnątrz posiadają matowe wykończenie oraz skalę do odmierzania ilości płynu. Wszystkie uchwyty są pełne, to znaczy że nie zbiera się w nich woda podczas mycia. Sposób mocowania za pomocą zgrzewów zapewnia łatwiejsze czyszczeni, jest trwały i niezawodny. Trójwarstwowe dno zapewnia dobre rozprowadzanie ciepła.

Skład  kompletu garnków Comfort 12 el:

 • Garnek z pokrywą 16 cm - 1,6 litra,
 • Garnek z pokrywą 18 cm - 2,2 litra,
 • Garnek z pokrywą 20 cm - 3,1 litra,
 • Garnek z pokrywą 24 cm - 5,7 litra,
 • Rondel z pokrywą 16 cm - 1,6 litra,
 • Patelnia z pokrywą 24 cm - 3,2 litra.

Komplet garnków Berghoff Comfort - wersja 12 i 7 elementów

Garnki Berghoff Comfort w zestawie 7 elementów:

 • Garnek z pokrywą wysoki 16 cm - 2,8 litra,
 • Garnek z pokrywą 20 cm - 3,1 litra,
 • Rondel 16 cm - 1,5 litra,
 • Patelnia stalowa o średnicy 20 cm - 1,6 litra.

Wkład do gotowania na parze przeznaczony do garnków Comfort

Oferowany zestaw garnków Comfort można rozszerzyć o wkład do gotowania na parze. Można w nim przyrządzić zdrowe potrawy, z zachowaniem wszystkich składników mineralnych i witamin. Pasuje na garnki o rozmiarze 20 i 24 cm. Jest stosunkowo wysoki, przez co zmieści się w nim cały obiad. 

Zestaw garnków Berghoff Gourmet w czterech odsłonach

Najbardziej klasyczny model w zestawieniu to zestaw garnków Berghoff Gourmet. Wcześniej były znane jako Vision Premium, jednak po modyfikacjach w ostatnich latach zyskały również nową nazwę. Wszystkie modele zostały wykonane ze stali nierdzewnej 18/10 i wypolerowane na wysoki połysk. Trójwarstwowe dno jest optymalnie dobrane, aby szybko się nagrzewać i jednocześnie utrzymywać temperaturę. Posiadają klasyczne pokrywy ze szkła hartowanego z odpowietrznikiem.

Zestaw garnków Berghoff Gourmet z rondlem i patelnią.

Zestaw garnków Berghoff Gourmet występuje aż w 4 wariantach. Dwóch dużych zestawach z rondlem i patelnią oraz w wersji składającej się z 3 garnków. Można je podzielić również ze względu na uchwyty. W wersji Stainless Steel (SS) posiada metalowe uchwyty, w drugim wariancie uchwyty są wykonane z tworzywa sztucznego. Obie propozycje mają swoje wady i zalety. W przypadku używania wersji Stainless Steel na kuchence gazowej rączki mogą się nagrzewać, jednak się nie stopią. Wersja z uchwytami z tworzywa zapewnia lepszą izolację termiczną, jednak gdy zapomnimy o pozostawionych na dużym gazie naczyniach, mogą one ulec uszkodzeniu. 

Zestaw garnków Berghoff Gourmet w zestawie na 12 elementów:

 • rondel z pokrywą 16 cm, 1,9 litra pojemności,
 • garnek z pokrywą 16 cm, 1,9 litra pojemności,
 • garnek z pokrywą 18 cm, 2,7 litra pojemności,
 • garnek z pokrywą 20 cm, 3,7 litra pojemności,
 • garnek z pokrywą 24 cm, 6,4 litra pojemności,
 • głęboka patelnia z pokrywą 24 cm, 3 litra pojemności. 

Garnki Berghoff Gourmet w zestawie na 6 elementów:

 • garnek z pokrywą 16 cm, 1,9 litra pojemności,
 • garnek z pokrywą 20 cm, 3,7 litra pojemności,
 • garnek z pokrywą 24 cm, 6,4 litra pojemności.

Zestaw garnków Berghoff Gourmet w wariancie 6 el. z rączkami stalowymi i z tworzywa.

Garnki Berghoff na sztuki

Dla tych, którzy wolą sami stworzyć swój zestaw przedstawiamy garnki Berghoff na sztuki. Różne materiały, kształty i kolory dają szeroki wachlarz naczyń do wyboru. Spośród oferowanych modeli odnajdziemy klasyczne garnki ze stali nierdzewnej 18/10, nowoczesne garnki z powłoką oraz tradycyjne garnki żeliwne. Każdy rodzaj sprawdzi się w kuchni. Można też w ofercie garnków Berghoff na sztuki znaleźć naczynia do określonych zastosowań. Poniżej opisaliśmy występujące w ofercie modele.

Berghoff Gem, czarne garnki dostępne pojedynczo

Berghoff Gem to czarne garnki niedostępne w zestawie. Można je kupić pojedynczo, a jest z czego wybierać. W ofercie znajdują się zarówno rondle, jak i garnki od 2 do prawie 7 litrów. Ich korpus wykonano z grubej warstwy aluminium. W dnie garnka zastosowano solidny wkład z materiału magnetycznego dzięki czemu doskonale przewodzi i utrzymuje ciepło również na kuchenkach indukcyjnych. Całość została zwieńczona szklaną, hartowaną pokrywą. 

Berghoff Gem- czarne garnki dostępne na sztuki.

Dostępne warianty czarnych garnków Berghoff Gem:

 • garnek z pokrywą 20 cm 2,8 litra,
 • garnek z pokrywą 24 cm 4,9 litra,
 • garnek z pokrywą 28 cm 7,3 litra,
 • rondel z pokrywką 18 cm 1,8 litra,
 • płaski garnek z pokrywą 28 cm 4,6 litra.

Wykończenie czarnych garnków Gem jest matowe. Nie błyszczy się, jest elegancki i doskonale kontrastuje z przezroczystą pokrywą zakończoną metalowym uchwytem. 

Garnki za wyjątkiem rondla nadają się do piekarnika. Jest to jedna z podstawowych zalet tych naczyń - można je wykorzystać jako brytfanny. Kolejnym wielkim plusem jest granitowa powłoka Ferno Green. Nieprzywierające właściwości ułatwiają gotowanie dań jednogarnkowych, kasz i innych przywierających produktów. 

Czarne garnki Berghoff Gem to także szeroka oferta patelni: Dostępne są zarówno woki, głębokie patelnie jak i klasyczne, tradycyjne modele o niskim brzegu.

Szare garnki Berghoff Gem Grey

Garnki o wspaniałym kolorze, niebanalnej formie i wyjątkowej funkcjonalności to szare garnki Berghoff Gem Grey. To popis możliwości designera Pietera Roex. Podobnie jak opisane wyżej czarne garnki Gem, ta seria została stworzona na bazie korpusu z aluminium i grubego dna ze stali magnetycznej. Pokrywa je granitowa powłok Ferno Green. I na tym kończą się podobieństwa pomiędzy tymi modelami. 

Szare garnki Berghoff Gem Grey dostępne pojedynczo.

Dostępne rozmiary szarych garnków Berghoff Gem Grey:

 • garnek z pokrywą 16 cm 1,5 litra,
 • garnek z pokrywą 20 cm 2,8 litra,
 • garnek z pokrywą 24 cm 4,7 litra,
 • garnek z pokrywką 28 cm 7,3 litra,
 • płaski garnek z pokrywą 24 cm 3,3 litra,
 • płaski garnek z pokrywą 26 cm 3,9 litra.

W  naczyniach Berghoff Gem Grey zwraca uwagę głównie możliwość odcedzania zawartości garnka bez konieczności podnoszenia pokrywy. Została ona wykonana ze szkła hartowanego i miękkiego, silikonowego tworzywa. Jej uchwyt zawsze pozostaje chłodny. Z jednej strony pokrywa posiada duże otwory, z przeciwnej mniejsze, przez co możliwe jest odcedzanie zarówno ziemniaków jak i drobnego makaronu. Pokrywę wyposażono również w wypustki umożliwiające ustawienie jej pionowo na brzegu garnka podczas mieszania. Dzięki temu rozwiązaniu nie będzie problemu z odłożeniem pokrywki. Wszystkie uchwyty w garnku zostały wykonane z tworzyw sztucznych i doskonale izolują od temperatury. 

Zadbano również o warstwę wizualną garnków. Szary kolor nie jest jednolity, Od dołu prawie czarny kolor, przechodzi stopniowo przez kolejne odcienie szarego. Tak rozwiązanie jest efektowne i świetnie współgra z całym projektem. 

Ten model garnków zyskał uznanie nie tylko klientów. Garnki Berghoff Gem Grey zostały docenione w konkursie Red Dot Design Awards.

Pomarańczowa wersja garnków Berghoff Gem 

Jeśli szary kolor nie jest dla Ciebie dostępna jest również pomarańczowa wersja garnków Berghoff Gem Red. Są dostępne w takich samych rozmiarach co opisane powyżej szare garnki. Jeśli szukasz wyraźnego akcentu do swojej kuchni wybierz pomarańczowe garnki Berghoff Gem Red.

Pomarańczowe garnki Berghoff Gem Red na sztuki.

Szare garnki Berghoff Leo

Innym popularnym modelem są szare garnki Berghoff Leo dostępne na sztuki. Zdecydowanie różnią się od naczyń Gem Grey. Ich stylistyka jest bardziej stonowana, a kształty delikatniejsze. Garnki Berghoff Leo nie staną się głównym akcentem w kuchni, a raczej się w nią wkomponują, jako jej integralny element. Przyjemna pastelowa szarość garnków, jest uzupełniona poprzez jaśniejsze kolory uchwytów i pokrywy. 

Sama konstrukcja naczyń nie różni się zasadniczo od przedstawionych już garnków Gem Grey.  Aluminiowy korpus ze stalowym dnem został pokryty szarą powłoką Ferno Green. Zapewnia to doskonałe właściwości nieprzywierające, a także pozwala na smażenie składników przygotowywanej potrawy. Dno naczynia jest odpowiedniej grubości, aby zapewnić szybkie nagrzewanie, jednocześnie utrzymując długo ciepło i chroniąc przed przypaleniem.

Uchwyty wszystkich naczyń nie nagrzewają się. Uzyskanie takiego efektu było możliwe dzięki zastosowaniu powłoki silikonowej. Jej jasny, szary kolor doskonale współgra z ciemniejszym korpusem. Identyczne rozwiązanie zastosowano w pokrywie z hartowanego szkła. Okala ją silikonowa obwódka, z wycięciami do odcedzania przez co garnki Berghoff Leo zyskały dodatkową, często poszukiwaną funkcję. Odcedzanie jest łatwe, wystarczy przytrzymać pokrywę za silikonowe obrzeże, aby bezpiecznie odcedzić np. warzywa.

Pojedyncze, szare garnki Berghoff Leo.

Dostępne rozmiary szarych garnków Leo:

 • rondel z pokrywą 18 cm 2 litry,
 • garnek z pokrywą 20 cm 3,1 litra,
 • garnek z pokrywą 24 cm 4,4 litra,
 • garnek wysoki z pokrywą 24 cm 5,5 litra,
 • garnek z pokrywą 28 cm 6,2 litra.

Pojedyncze garnki Manhattan

Garnki Berghoff Manhattan zostały omówione szerzej w sekcji "Zestaw garnków Berghoff - aktualna oferta". Warto przypomnieć ich najważniejsze cechy jak wykonanie z najlepszej jakości stali nierdzewnej 18/10, solidny gruby korpus i dno garnka oraz świetne rozprowadzanie i utrzymywanie ciepła. W ofercie garnków na sztuki znajdziemy wszystkie garnki występujące w zestawie oraz jeden duży garnek o pojemności 8,3 litra dostępny wyłącznie pojedynczo.

Garnki Berghoff Manhattan na sztuki :

 • rondel z pokrywą 16 cm, 1,7 litra
 • garnek z pokrywą 18 cm, 2,4 litra
 • garnek z pokrywą 20 cm, 3,0 litra
 • garnek z pokrywą 24 cm, 5,2 litra
 • duży garnek z pokrywą 28 cm, 8,3 litra,
 • garnek / patelnia z dwoma uchwytami i pokrywą 24 cm, 3 litry.

Garnki Berghoff Manhattan dostępne na sztuki.

 

Żeliwne garnki emaliowane Berghoff Ron i Gem

W sprzedaży dostępne są również żeliwne garnki emaliowane Berghoff z serii Ron oraz Gem. To tradycyjne naczynia, niezwykle ciężkie, jednak pozwalające na przygotowywanie potraw niemożliwych do zrobienia w innych garnkach. Niezwykłe właściwości żeliwnych garnków doceniano od dawna. Długi, powolny proces nagrzewania i stygnięcia naczynia sprawia, że potrawy są bardziej kruche, lepiej przesiąknięte przyprawami i delikatniejsze w smaku.

W aktualnej ofercie są dostępne następujące naczynia:

 • żeliwny garnek Berghoff Gem 4,4 litra,
 • żeliwny garnek Berghoff Gem 6,8 litra,
 • owalna, żeliwna brytfanna Berghoff Gem 3,4 litra,
 • płaski, żeliwny garnek / patelnia Berghoff Gem 3,7 litra,
 • żeliwny garnek Berghoff Ron 4,2 litra,
 • żeliwny garnek Berghoff Neo 3,2 litra.

  Emaliowane garnki żeliwne Berghoff Gem.

Wycofane z produkcji zestawy garnków Berghoff, niedostępne w sprzedaży

W aktualnej ofercie na nie znajdą się zestawy garnków Berghoff z kilku popularnych serii. Zostały wycofane z produkcji, a ich miejsce zajęły nowsze konstrukcje. Zrezygnowano z produkcji garnków z 6-warstwowym dnem i miedzianą wstawką oraz z termometrami.

Zestawy garnków Berghoff wycofane z produkcji:

 • Berghoff Tulip 12 el., 
 • Berghoff Cosmo 12 el., 
 • Berghoff Zeno 12 el.,
 • Berghoff Pride,
 • Berghoff Profi Delux,
 • Berghoff Mythe,
 • Berghoff Invico,
 • Berghoff Virgo.

Poszukując naczyń z 6-warstwowym dnem można zapoznać się z ofertą garnków Gipfel. Jest to alternatywne rozwiązanie dla wycofanych zestawów garnków Berghoff.

Podsumowanie aktualnej oferty garnków firmy Berghoff

W ofercie firmy Berghoff na 2020 rok znajdziemy garnki zarówno ze stali nierdzewnej 18/10 jak i innych materiałów. Pomimo zmniejszonej ilości dostępnych zestawów wybór dalej pozostaje duży. Zwiększyła się ilość garnków na sztuki. Wszystkie dostępne modele zostały dostosowane do płyt indukcyjnych. Pojawiły się ciekawe garnki pojedyncze z kolekcji Gem i Leo. 

Powyższy przegląd oferty powinien pomóc w wyborze, czy będzie to zestaw garnków Berghoff, czy pojedyncze sztuki. Zachęcamy do przejrzenia oferty.